fbpx

Лапароскопічна спленектомія

Дитяча хірургія Лапароскопія Спленектомія
Мiсце проведення:

НДСЛ «Охматдит»

Формат: Трансляція
За підтримки:

KARL STORZ Україна

Організатор

Олег Святославович Годік

доцент кафедри дитячої хірургії НМУ ім. О.О. Богомольця

кандидат мед. наук

лікар-хірург дитячій, вища кваліфікаційна категорія

Учасники

Дєгтярьова Дар’я Сергіївна

лікар-хірург дитячий першої кваліфікаційної категорії, аспірант кафедри дитячої хірургії НМУ ім. О.О, Богомольця

Про подію

Пацієнт – дитина А., 6 років, діагноз – анемія Мінковського-Шоффара .

Спадкова мікросфероцитарна гемолітична анемія (хвороба Мінковського-Шоффара) – це генетичне захворювання аутосомно-домінантного спадкування, яке супроводжується гемолізом різної інтенсивності, зниженням осмотичної стійкості еритроцитів, сфероцитозом, спленомегалією і жовтяницею.

 

Перебіг захворювання хвилеподібний, гемолітичний криз змінюється на відносну ремісію, що триває від декількох місяців до 1-2 років. При тяжкому перебігу часті кризи супроводжуються значним порушенням обміну білірубіну.

 

Анемія Мінковського-Шоффара може приводити до розвитку серйозних ускладнень: у новонароджених – до ядерної жовтяниці, у дітей старших за 1 місяць – до жовчнокам’яної хвороби, хронічного гепатиту, цирозу печінки; при частих гемотрансфузіях може розвинутись гемосідероз. Інфекції підвищують ризик виникнення агенераторних кризів.

 

Методом вибору для лікування анемії Мінковського-Шоффара є спленектомія. Показання до оперативного втручання встановлюють гематологи. С метою профілактики тяжких інфекційних ускладнень перед операцією рекомендовано провести щеплення від пневмококової інфекції, гемофільної палички і менінгококу.

 

Золотим стандартом виконання операції є лапароскопічний метод. В НДСЛ «Охматдит» абсолютна більшість спленектомій виконується лапароскопічно, що дозволяє уникнути великих розрізів, візуалізувати всі відділи органа та ідентифікувати його судини. Спленектомію лапароскопічно вперше виконали в 1991 р. чотири незалежні групи дослідників: Delaitre (Франція), Саггоl (США), Сushieri (Великобританія) та Рoulin (Канада).

Лапароскопічна спленектомія кардинально змінила інтраопераційну ситуацію та перебіг післяопераційного періоду. Мінімальна травма тканин дала змогу поліпшити сприйняття втручання, значно зменшилася кількість ускладнень, скоротився період післяопераційної реабілітації пацієнтів.

Мiсце проведення

НДСЛ «Охматдит»

НДСЛ «Охматдит» – унікальна медична установа для надання екстреної та високоспеціалізованої медичної допомоги дітям з усіх регіонів України. Щорічно проводиться до 7000 оперативних втручань за всіма напрямками дитячої хірургії: неонатальна, торакальна, абдомінальна, хірургія вроджених вад, дитяча та підліткова гінекологія. Передові технології в ендоскопічній хірургії.

м. Київ, вулиця Стрітенська, 7-9